Ilūzijas
Nesen devos pastaigā ar mērķi izkliedēt, izšķaidīt ilūzijas sevī. Patiesībā zinu, par šīs pastaigas rezultātiem varēšu runāt tikai pēc laika. Tas var būt pēc mēnešiem. Tas var būt pēc gadiem. Nezinu, cik ilgu laiku man vajadzēs, lai iekšējie procesi, zināšana, izpratne izveidotos. Tomēr zinu, ka ir lietas, kuras redzēju pastaigas laikā, ar kurām vēlos un varu padalīties.
Būs tēlaini piemēri Tavām pārdomām, Tavām sajūtām.
Savas ilūzijas, jutu kā ierobežojošas. Cik interesanti, kaut kas, kas saradīts dzīves laikā, nes spēku ierobežot, kavēt izaugsmi, attīstību, izpratni. Un ilūziju spēks ir tāds, ka tas neļauj ieraudzīt, kā būt bez tām.
Vēl spēcīgāk izpratu ilūziju saikni ar to domu, to vārdu spēku, ko sev sakām. Tas ir kā tīkls, ko paši sev noaužam - saki, ko sacīdama, tā kļust par Tavu realitāti. Ja Tu gadiem sev saki, ka Tu nevari, tad tā kļust par Tavu patiesību (par prāta darbības mehānismiem esmu runājusi citos ierakstos šoreiz turēšo pie tēlainā, ne praktiskā).
Lai sev palīdzētu izkāpt no ilūzijām, izprastu tās labāk, dabā ieraudzīju šādus simbolus.
- Ledus, kas izskatās stiprs, sablīvējies, tāds, kuru saule vēl ilgi nespēs izkausēt, zem viegla kājas spiediena izrādās sačākstējis. Tas sadrūp smalkos gabalos, zem blīvās virsmas atklājot ledus putru. Pretstatā vientuļš ledus bagals, paslējies debesīs, uz kura kāpj drosmīgās dāmas fotografēties uz atvērtās jūras fona.
- Desmitiem augstu, stipru priežu, kurām pagājušovasar gāju garām, kas deva spēka, varenības sajūtu, tagad ir sagāzušās čupiņā, to nelielās saknes no smiltīm pacēlušās. Priedes sagūlušas krastā gaida savus cirtējus, zāģētājus, tīrītājus, malkā gatavotājus.
- Jūrā mazs sēklīti pacēlies, tepat pie krasta. Aicinošs. Uzlecu, paeju gabaliņu un kājas līdz potītēm iegrimst mitrā smilšu masā, kas tikai maldīgi izskatījās pēc sausa, stipra smilšu sēkļa.
- Nospiedums smiltīs uzreiz rada domas par to, kas tur ir noticis - te mazs bērns paklupis un nokritis, te vilkta nūja, te gājis vīrietis, te sieviete, te kaut kas, kas izskatās, pēc čūskas, bet noteikti nav čūska.. bet patiesībā es nezinu neko ne par vienu no šiem notikumiem, ne par vienu no šīm pēdām, nospiedumiem. neko. Lūkoties nospiedumā un spriest par notikumu ir tas pats, kā būt Sokrāta alegorijā par ēnām uz sienas, kas tiek uztverta kā realitāte, nezinot citu.
Stiprais var būt vājš,vājais stiprs. Tas, kā kaut kas izskatās, neko nepasaka par tā būtību. Tas, ko mēs domājam par realitāti, neko par to nepasaka. Tas, ko mēs vēlamies piedzīvot vai domājam, ka piedzīvosim, negarantē reālus piedzīvojumus.
Tavās domas par sevi Tevi formē, bet tās nekad nav bijušas un nebūs absolūtā patiesība, tas ir tikai viedoklis.
Ir fakti un ir viedokļi.
Man ir 40.kājas izmērs - tas ir fakts.
Man ir milzīgs, 40.kājas izmērs, kas sievietēm ir briesmīgi liels un tas izskatās šausmīgi, tādam izmēram nevar nopirkt kurpes - tas ir viedoklis.
Un esi uzmanīga ar saviem faktiem.. Bieži pieņemam par faktiem to, kas patiesībā ir viedoklis, bieži pat ne Tavs, bet citu viedoklis, ko esi pieņēmusi kā patiesību. Visbiežāk tās ir kādas autoritatīvas figūras pausts viedoklis. Bet varbūt, Tu savu ticību sev esi atstāju tik tālā pagātne, ka nav bargāka soģa sev par pašu?
Vēl viens aspekts, ko aicinu apdomāt un pie kura šobrīd turos pati - šeit un tagad apziņa.
Tavi fakti ir balstīti tagadnē. Pagātnes vairs nav, aicinu Tevi tajā nedzīvot. Nākotnes nav, nekas ko Tu domā par nākotni nav fakts.
Ja Tu esi pilnībā klātesoša tagadnē, redzi, dzirdi, sajūti to, kas šobrīd ar Tevi notiek, Tava realitāte ir jau daudz tuvāka patiesībai. Ja attālinies no nākotnes konstruēšanas, emocionālas pagātnes pārskatīšanas, tad Tev ir daudz lielāka iespēja atteikties no dzīvošanas ilūzijā.
Kur Tu izvēlēsies dzīvot? Vai vienkāršībā, ko rada fakti, vai sarežģīta ilūzijā, ko ir uzkonstruējuši viedokļi - Tavi un citu?
Anna Melbārde
Trauksme
Pazīstams stāvoklis, kas tomēr nav vēlams un gaidīts viesis. Tāpēc dalos ar iespējamiem risinājumiem!
Trauksmes stāvokli izraisa kaut kas, ko visbiežāk no sevis slēpjam ar attieksmi, “man viss ir kārtībā”, bet zamapziņas dzīlēs tomēr mīt tas, kas neļauj funkcionēt par visiem 100%.
Trauksme ir ierobežojoša. Tā ierobežo kustību, izvēles brīvību, iespēju būt pašam un piepildīt savas vēlmes un sapņus. Kāpēc tas tā notiek? Šķiet neloģiski?
Savā darbā ar RTT esmu atklājusi, ka viss, kas ar mums notiek, prātam šķiet labs, visbiežāk tā sargāšana. Paskaidrošu. Ja prāts kādā brīdī ir saņēmis signālu, man ir bīstami būs skaļai, vai man ir bīstami ģimenes strīdi, vai man ir bīstami būt pašai, tad prāts izdarīs visu, lai Tevi aizvirzītu prom no visām “bīstamajām” situācijām. Piemēram, neļaus Tev uzstāties publikas priekšā vai liks izdarīt visu, lai ģimenē nebūtu strīdu, pat ja tas nozīmēs gadu desmitus noklušēšanas.
Diemžēl šī sargāšana ar gadiem iet tikai plašumā. Ja reiz esi braukusi ar mašīnu un cietusi mazā avārijā, tad no sākuma, Tu izvairīsies no automašīnas vadīšanas, tad došanās pa konkrēto ielu, tad Tavs prāts izvairīsies jau no visa kvartāla u.t.t. u.tjpr.
Protams, ne visiem un ne vienmēr ir tieši šāds scenārijs, citi pārvar bailes un pēc laika adaptējas jaunajai normalitātei.
Ko tad lai iesāk?
Pirmkārt, noderēs darbs ar speciālistu, kas var palīdzēt šo traumu atšķetināt. Saprast, kas īsti notika, ko Tu Tajā brīdī juti, domāji, kādus secinājumus izdarīji. Pārskatīt notikumus ar mērķi atbrīvoties no emocijām un domām, kas piesaistīti notikumam.
Otrkārt, meklēt savus instrumentus, kas palīdz trauksmes stāvokļos.
Tie var būt:
-elpošanas prakses
-vingrošana, joga, kustība
-masāža, pieskāriens, akupunktūra, akupresūra
-afirmācijas, visualizācija
-EFT
-aromterapija
-meditācija
-pieskāriens dabīgiem materiāliem, kristāliem, raupjam audumam u.t.t.
-apzinātības prakses
-prakse aprakstīt savā prātā kādu priekšmetu ,vai uzskatīt, piemēram, visu, kas sākas ar burtu A telpā
Ja mēs runājam par tādiem instrumentiem kā elpošana, meditācija, tad šīs prakses ir būtiski veikt tieši tajā brīdī, kad esam miera stāvoklī, turklāt praktizēt katru dienu, lai ķermenis izveido savu atmiņu par patīkamajām, mierīgajām sajūtām un mums tās kļūst vieglāk pieejamas!
Panikas, trauksmes brīdī var būt grūti atcerēties par visu labo, kas mums palīdz, tāpēc viens labs ieteikums ir izveidot krīzes kartītes uz kurām uzraksta visus panēmienus, kas palīdz, afrimācijas un atgādinājumus, ka realitātē viss ir kārtībā.
Atceries, ka trauksmes stāvoklis ir nopietns un risināms. Cilvēks nav uzbūvēts tam, lai visu laiku atrastos traukmē. Tas izsmeļ ķermeņa rezerves, samazina imunitāti, ietekmē loģisko domāšanu, tāpēc atrodi laiku sev un meklē savus risinājumu!
Trauksmi atceras,
Anna Melbārde
www.annasdabasterapija.lv
Ēteriskās eļļas un to iedarbība uz sajūtu pasauli
Kas ir ēteriskās eļļas un kā tās strādā
Ēteriskās eļļas, kas ir notvertas auga aromātiskās daļiņas, iedarbojas uz mūsu fizisko ķermeni un emocijām, ne tikai to patīkamā aromāta, bet arī ķīmiskā sastāva dēļ, kas nosaka katras ēteriskās eļļas iedarbību.
Ēteriskās eļļas nonāk cilvēka ķermenī dažādos veidos, gan ieelpojot, gan caur ādu. Te gan uzreiz jāpiebilst, ka ēteriskās eļļas nekādos gadījumos netiek uz ādas lietotas tīras jeb neatšķaidītas.
Ēterisko eļļu pievilcība slēpjas faktā, ka tās ir pilnīgi dabiskas un cilvēka ķermenim viegli uzņemamas un pielietojamas. Atceries, ka 100% dabīgs nenozīmē 100% drošs, tāpēc, izvēloties ēteriskās eļļas, ir jānovērtē to kvalitāte un jāiepazīst augs, no kura tā iegūta, jo ēteriskajām eļļām pastāv dažādas kontrindikācijas un bīstamības.
Kā pozitīvs faktors ir arī to patīkamais aromāts, kas nodrošina patīkamu un vieglu “ārstēšanos”, jo iedarbība uz fizisko ķermeni, prātu un emocijām nav nodalāma. Pat ja pielietojam ēteriskās eļļas ādas vai audu veselībai, tāpat mēs ieelpojam to aromātu un iegūstam pozitīvas emocijas.
Kā izvēlēties sev piemērotu ēterisko eļļu
Ēteriskās eļļas ir gan stimulējošas, gan nomierinošas, gan līdzsvarojošas.
- Pielietojot ēteriskās eļļas emocionālā stāvokļa uzlabošanai, pirmkārt, izprotam savu mērķi un vajadzību, piemēram, vēlamies labāku miegu. Saprotam, kādas aromterapijas eļļas var palīdzēt šeit.
- Otrkārt, atlasām eļļas, kas ir drošas sev, tātad atmetam visu, kur varētu būt kontrindikācijas, kas attiecas un mani.
- Treškārt, varam izvēlēties eļļas pēc to aromāta. Aromterapijas pamati ir lietot eļļas, kas ir patīkamas pēc aromāta.
Kā lietot ēteriskās eļļas
Kad ir izvēlētas ēteriskās eļļas, kas ir palīdzošas, tad var tās sākt lietot, izmantojot ieteiktos veidus un pielietojot drošās devās.
Ēteriskās eļļas, kā jau pieminēts, tiek gan ieelpotas, gan uzņemtas caur ādu. Ieelpojot ēteriskās eļļas nonāk asinsritē caur plaušām, kā arī maza daļa nonāk smadzenēs – šis pielietošanas veids ir vispopulārākais tieši emocionālām vajadzībām.
Varam uzpilināt to uz vatītes un vairākas reizes dziļi ieelpot. Tāpat eļļas var izkliedēt telpā, pielietojot difuzoru vai svecītes lampiņu, šeit 2-3 pilieni ēteriskās eļļas tiek izkliedēti 15 minūtes 2-3 reizes dienā vai retāk (pēc vajadzības).
Nebūtu droša prakse, ieelpot ēterisko eļļu tieši no pudelītes, lai nepārslogotu centrālo nervu sistēmu. Kā arī – vienā reizē ieelpot vairāk kā 10 dažādus aromātus nebūtu ieteicams! Ja mēs runājam par emocionāli izsmeltiem vai galēji trauksmainiem stāvokļiem, tad stimulējošas eļļas nebūtu ieteicamas, pirmā izvēle drīzāk būtu līdzsvarojošās eļļas.
Praktiski ieteikumi, kā sev palīdzēt
- Ja nepieciešams koncentrēties darbam vai mācībām, nepieciešams skaidrs prāts, virzība, tad pietiek ar 1-2 pilieniem ēteriskās eļļas uzpilinātiem uz kāda neapstrādāta māla vai koka dekora, kas novietots tuvumā darba vietai. Piemērotas būs citrusu, piemēram, citrona, greipfrūta, laima ēteriskās eļļas, kā arī dažas stimulējošās eļļas, kā rozmarīns vai piparmētra, tomēr atceramies par iespējamām kontrindikācijām. Ja mājās ir mazi bērni, tad stimulējošās eļļas nekad nebūs piemērotas, un ja ir paaugstināts asinsspiediens, tad rozmarīna eļļas nav ieteicama pat pieaugušajam.
- Labākam miegam, var izmantot pilienu lavandas eļļas uz vatītes un novietot netālu no guļvietas. Vēl ļoti efektīvas miera un miega eļļas ir apelsīna un romiešu vai vācu kumelītes eļļas (abas nav lietojamas, ja ir pazemināts asinsspiediens).
- Sev var palīdzēt ceļā vai darbos, izveidojot ēterisko eļļu maisījumu ar bāzes eļļu (jebkura viegla augu eļļa bez izteiktas smaržas, piemēram vīnogu kauliņu vai jojoba šķidrais vasks), pielietojot proporciju 10ml bāzes eļļas un 10 pilieni ēteriskās eļļas. Šādi sagatavots maisījums būs drošs ieelpošanai un to varēs lietot uz ādas ļoti mazos laukumos, ideāli piemērots nēsāšanai līdzi somiņā un atbalstam emocionāli izaicinošos brīžos.
- Ja ir sajūta, ka trauksme, spriedze, stress ir neizturami, tad var palīdzēt dažādas nomierinošas un stabilizējošas ēteriskās eļļas, gan ziedu, gan koku, piemēram, ciedra vai sandalkoka ēteriskā eļļa, gan ārstniecības augu, piemēram, lavandas, muskatsalvijas, ģerānijas, romiešu kumelītes u.c. ēteriskās eļļas. Iesaku veikt izpēti un izvēlēties sev drošu, piemērotu un aromātiski tīkamu eļļu.
- Ļoti labs veids, kā sevi emocionāli atbalstīt ir vanna ar ēteriskajam eļļām. Vannojoties var lietot 1 ēdamkaroti vieglas bāzes eļļas, kurā iejauc 3-4 pilienus ēteriskās eļļas. Šo maisījumu pievieno siltam vannas ūdenim, vannu bauda 15-20 minūtes. Vannā nevajadzētu lietot kairinošas ēteriskās eļļas, kā piemēram garšvielu eļļas.
- Ja ir vēlme atmodināt savu seksualitāti, ļauties mīlestībai, tad ļoti labi palīdz rozes, ylang ylang, jasmīna ēteriskās eļļas un kas pikants, piemēram ingvers, melnie pipari, kā arī pačūlija, kas bieži pieminēta kā afrodīzijs. Lai ļautos glāstiem, var izveidot masāžas vai ķermeņa eļļu. Ap 6 pilieni ēteriskās eļļas un 30ml bāzes eļļas, garšvielu ēterisko eļļu pievienojot vismazāk – ap 1 pilienu, citrusu ēteriskās eļļas līdz pat 3 pilieniem un pārējo papildinot ar ziedu, ārstniecības augu, koku ēteriskajām eļļām.
- Šādu eļļu var lietot gan pašmasāžai, gan pāru masāžai, izvairoties no jūtīgām vietām, lai nekairinātu.
Vai ēteriskās eļļas drīkst lietot grūtnieces un māmiņas ar zīdainīšiem?
Gaidību un zīdīšanas laikā ir neliela izlase ar eļļām, kuras var lietot, tomēr neiesaka uzsākt ēterisko eļļu lietošanu tieši gaidību laikā. Tātad tikai tad, ja iepriekš lietotas eļļas, to var turpināt darīt, lietojot tikai drošākās eļļas.
Gaidību laikā, pirmajā trimestri iesaka izvairīties no ēterisko eļļu lietošanas, otrajā var lietot lavandu un citrusus, savukārt trešajā var lietot arī ģerānijas ēterisko eļļu.
Savukārt, pēc dzemdībām, krūts zīdīšanas laikā, var lietot cipreses, pačūlijas, romiešu kumelītes sandalkoka, rozes, ylang ylang ēteriskās eļļas papildu gaidību laikā drošajām eļļām..
Gan gaidību, gan krūts zīdīšanas periodā ēteriskās eļļas var lietot ļoti minimālās devās, noteikti samazinātās, salīdzinot ar iepriekšēju lietošanu.
Ja mājās ir mazulis, tad ēteriskās eļļas telpā neizkliedē, mamma var savam vajadzībām lietot ēteriskās eļļas ieelpojot vai lietojot ķermeņa eļļu.
Ēterisko eļļu ceļvedis
Lavanda – Lavandula angustifolia, tvaika destilēta no auga ziedošās daļas, līdzsvarojoša eļļa;
Muskatsalvija – Salvia sclarea, tvaika destilēta no ziedoša auga, nomierinoša eļļa;
Ģerānija – Pelargonium graveolens, tvaika destilēta no lapām, līdzsvarojoša eļļa;
Pačūlija – Pogestemon cablin, tvaika destilēta no fermentēta auga, līdzsvarojoša eļļa;
Romiešu kumelīte – Anthemis nobilis, tvaika destilēta no ziediem, nomierinoša eļļa (5% koncentrācijā);
Vācu kumelīte – Matricaria chamomila, tvaika destilēta no ziediem, nomierinoša eļļa (5% koncentrācijā);
Rozmarīns – Rosmarinus officinalis, tvaika destilēta no auga, stimulējoša eļļa;
Piparmētra – Mentha x piperita, tvaika destilēta no ziedoša auga, stimulējoša eļļa;
Ciprese – Cupressus sempervirens, tvaika destilēta no zariņiem, līdzsvarojoša eļļa;
Ciedrs – Cedrus atlantica, tvaika destilēta no koksnes, stabilizējoša eļļa;
Sandalkoks – Santalum album, tvaika destilēta no koksnes, nomierinoša eļļa;
Roze – Rosa damascena, tvaika destilēta no ziediem, nomierinoša eļļa (5% koncentrācijā);
Ylang ylang – Cananga odorata, tvaika destilēta no ziediem, nomierinoša eļļa;
Jasmīns – Jasminum officinalis, destilēts absolūts no ziediem, stiprinoša eļļa (5% koncentrācijā);
Ingvers – Zingiber officinalis, tvaika destilēta no saknes, stimulējoša eļļa;
Melnie pipari – Piper nigrum, tvaika destilācija no pipariem, stimulējoša eļļa;
Citrons – Citrus limonum, svaigi spiesta no augļa mizas, uzmundrinoša eļļa;
Apelsīns – Citrus sinesis, svaigi spiesta no augļa mizas, nomierinoša eļļa;
Greipfrūts – Citrus paradisi, svaigi spiesta no augļa mizas uzmundrinoša eļļa;
Bergamote – Citrus bergamia, tvaika destilēta no augļa, līdzsvarojoša eļļa;
Laims – Citus aurantifolia, tvaika destilēta no augļa, uzmundrinoša eļļa;
Mandarīns – Citrus reticulata, svaigi spiesta no augļa mizas, nomierinoša eļļa.
Anna Melbārde
Raksts publicēts:
https://ligavam.lv/eteriskas-ellas-un-to-iedarbiba-uz-sajutu-pasauli-ekskluziva-recepte-ligavam/
Jauns rezultāts< = >Jaunas domas
Vai citiem teiktu vārdus, ko saki sev domās?
Kā lai sāk meditēt?
Meditācija – kā lai sāk?
Es iesaku, sāc ar to, ka aizmirsti, kas ir meditācija.
Un aizmirsti, ka Tev ir jāsanāk labi.
Otrs, aizmirsti to, ka Tev nav laika meditēt. Laiks radīsies, tikai pieņem lēmumu!
Kāpēc lai Tu vispār uzsāktu meditēt? Iespējams esi dzirdējusi, ka visiem vajag meditēt, ka tas uzlabo pašsajūtu, vairo mieru un spēju būt klāt. Aizmirsti arī to!
Kas ir Tavs iemesls, kāpēc veltīsi laiku sev? Kāpēc nomierināsi ķermeni un prātu kaut dažas minūtes dienā? Kāds ir Tavs mērķis? Izlem pati un pieņem – Tu esi tā vērta, lai Tev tas būtu. Un lai meditācija kalpo par Tavu instrumentu.
Un tāpat, Tu tici, ka Tev tam nav laika un, ka lai nu kurš, bet Tu jau nu nevarēsi nomierināt savu prātu. Nekas! Atceries, lai jebko sasniegtu ir nepieciešams ieguldīt darbu, treniņu un laiku. Bet labā ziņa ir tā, ka pietiks arī ar dažām minūtēm dienā, bet konstanti, tātad katru dienu.
Atrodi laiku sev, iedomājies Tu sev prasi tikai piecas minūtes! Varbūt tas ir pēc dušas. Varbūt tas ir pirms aizmigšanas. Piecas minūtes!
Neko negaidi. Apsēdies taisnu muguru, ieelpo, izelpo, aizver acis.
Klausies savā elpā tik ilgi, kamēr jūti, kā tā paliek arvien mierīgāka, dziļāka.
Klausies savos sirdspukstos un sajūti cik Tava sirds ir stipra, spēcīga, stabila un mierīga.
Kad esi gatava, piepildi savu sirdi ar pateicības sajūtu. Esi tajā cik vien ilgi vēlies.
Atgriezies sevī, atver acis un nes sev līdzi šo sajūtu cik vien ilgi dienā vari! Pusstundu, stundu, pus dienu, dienu. Esi laipnāka pret sevi, pret apkārtējiem.
Katru dienu savienojies ar sevi, pieskaries savai dziļākajai būtībai, tā Tev atsauksies un atbalstīs Tevi ar pieeju savam personīgajam mieram un spēkam..
Pamēģini! Uzraksti par savām sajūtām!
Anna
Ēteriskā eļļa telpā
Trauksmes stāsti
Nesen klāju gultu. Uzklāju pelēku palagu, zilganu segas
pārklāju un smilškrāsas spilvendrānu. Jo tas bija tas, kas bija pa rokai.
Paskatījos un pasmaidīju – pirms pieciem gadiem, man būtu sākusies trauksme.
Nē, es būtu izdarījusi visu, lai it kā nebūtu trauksme – nopirkusi pareizus, saskanīgus komplektus, parūpējusies, lai tie ir vienlaicīgi ir izmazgāti un pieejami uzklāšanai. Tā lai smuki. Tā lai pareizi. Tomēr trauksme visu laiku būtu bijusi fonā. Trauksme un vēlme visu nokontrolē, paredzēt, vadīt.
Kaut kur pa šiem gadiem ir pazudusi vajadzība pēc saskaņotas gultas veļas, drēbēm, kas sakārtotas pēc krāsām un izmantojot konmari metodi( kura man tāpat ir mīļa). Un pēc tā paklāja, bez kur laimīga ģimenes dzīve nu vienkārši nav iespējama.
Kas notika? Es iemācījos, ka perfekti sakārtota ārpasaule neko nemaina. Un to pat nav iespējams perfekti sakārtot vai uzturēt perfektu, jo tad tā nav īsti dzīva.
Es iemācījos, ka jāieskatās drosmīgi sevī – savās bailēs,
nedrošībā.
Ka jāpieņem sevi visu, arī emocijas, kuras iepriekš nepieņēmu.
Es iemācījos, ka pasaule vienkārši ir – tā nav ne laba, ne ļauna. Ka es esmu daļa no tās un es ar savu rīcību, izvēli, pasacīto vārdu un domāto domu veidoju savu pasauli.
Kāds tam visam sakars ar palagiem? It kā nekāds. Bet tomēr vistiešākais.
Es mācos, kas ir svarīgi, kas nav. Un esmu pieņēmusi lēmumu, ka palagi, paklājs, trauki, nemaz nerunājot par perfekti pieskaņotu somiņu kurpēm – tas viss nav TIK svarīgi.
Es izvēlos dzīvot veida, kas man ir tīkams. Es pieļauju
atlaides sev un tuvajiem. Jo esmu pieņēmusi, kas laiks, pieredzes, smiekli un attiecības
gan ar sevi, gan mīļajiem, tas man ir svarīgāk.
Kas ir tas, kas izraisa Tavu trauksmi?
Kas Tavā trauksmē Tevi ierobežo? Kur jūties ierobežota?
Kā ar to tiec galā?
Anna
Tavs laiks/Laiks sev
Ja jūs zinātu, cik daudz man ir sarunu par darba/dzīves līdzsvaru. Par to kā neizdegt, par to, kā atrast laiku sev, atļaut sev rūpes, mieru, hobiju.
Nē, pasaule neapstāsies, ja izslēgsi telefonu agrāk vakarā. Nekas nenotiks, ja neatbildēsi uz ziņu tagad un tūlīt.
Nekas
nenotiks, ja saviem sekotājiem nesniegsi jaunāko un sulīgāko informāciju tagad
un tūlīt.
Nekas nenotiks, ja Tavi bērni pavadīs vairāk laika ar citiem tuvākas vai tālākas ģimenes locekļiem.
Nekas, itin
nekas nemainīsies, ja atradīsi laiku sev. Tas Tev pienākas.
Nē, patiesībā potenciāli var mainīties daudz kas! Tev var būt vairāk pacietības, prieka, miera, pārliecības par sevi. Tevī var rasties sajūta par savu kodolu – stipru, neizdzēšamu, stabilu.
Vai esi sev uzdevusi jautājumu – kas man šobrīd ir nepieciešams? Ko mana dvēsele, sirds, bērnišķā daļa vēlas, pēc kā tā ilgojas?
Kas ir tas, ko vēlies izdarīt, paveikt, iemācīties, kas it kā nenes tūlītēju LABUMU?
Es arī grēkoju. Es ļauju sev citas lietas nolikt augstāk par sevi. Ir jāpaspēj darbs, izaugsme, bērni, attiecības, ciemiņi. Bet nav jāpaspēj pabeigt tā glezna, kas stāv uz molberta kopš pavasara.
Pavasaris daudz ko izjauca, arī sajūtu par to, ka drīkst veltīt
laiku sev.
Tagad sāku no jauna mācīties. 15 minūtes pastaigas dabā. Nav liels mērķis, izdarāms.
Kas ir Tavs mērķis? Kā vēlies veltīt laiku sev? Ko vēlies
iemācīties, uzzināt, izpētīt tikai sev? Kas Tevi saista, pievelk?
Prāta atslēdziņas





Kāpēc mana eļļu klāstā nav jaunākā, modernākā eļļa?










Aromterapijā izvairās no eļļām, kas ir nezināmas vai ir modes lieta – rets augs, kas atrasts un destilēts džungļos un kura eļļa nekad nav bijusi klīniski testēta, par to nav nevienas atsauces profesionālajā literatūrā, nenonāks manā eļļu klāstā!

Tāpēc, ja saglabājam attieksmi, ka ēteriskās eļļas ir ārstējošs līdzeklis, tad mēs jau sevi pasargāsim no vismaz daļas nedrošu rīcību!
Dabisks nav tas pats, kas drošs
Domu apļi, prāta mehānismi
Viens no prāta darbības mehānismiem ir, ka tas meklē apstiprinājumu Tavam domām!









es esmu mājās
Tu esi mājās – šajā ķermenī, šajā ģimenē, šajā valstī, šajā darbā, šajā brīdī.
Pienāk brīdis, kas jāsaprot, pietiek meklēt. Pietiek meklēt atbildes, pareizo ceļu, īsto nodarbošanos. Pietiek meklēt izskaidrojumus, kas savā ziņā ir attaisnojumi. Pietiek!
Tu esi mājās. Tur kur, Tu šobrīd esi, tāds, kāds esi, Tu esi mājās.
Pieņem šo apziņu, sajūti to, izbaudi to un nedaudz apstājies. Apstājies, lai sajustu sevi pilnībā. Apstājies, lai spētu novērtēt visu, kas Tev jau ir. Visu, kas jau ir sasniegts, uzzināts, izprasts.
Caur klusumu, kas atnāk šajā brīdī, var notikt pārmaiņas, liekais var atkrist, varam labāk sadzirdēt, kas patiesi patīk, aizrauj, interesē. Bet tas ir tikai blakus produkts, kas mierīgi ved attīstības virzienā. Tas neaprij alkatīgos sevis meklējumos, kuros pazūd visa dzīve, prieks, vieglums!
Nesen man bija skaista saruna ar klienti,
kura pieminēja, ka kāda brīdī pārstājusi apmeklēt apmācības, kurās visu laiku
jutusies, ka ar viņu kaut kas nav kārtībā. Ka ir jārok, jārok, jālabo un
jālabo.
No tā nogurst cilvēks!
Man nesen atnāca atklāsme – es esmu
mājās. Un iestājās miers.
Līdz tam tie bija tikai vārdi, bet mana
dvēsele prasījās “mājās”. Cik smieklīgi! Es esmu mājās! Es esmu tieši te, kur
esmu izvelējusies būt.
Kā mainītos Tava attieksme pret sevi, ja
Tu saprastu, ka esi pilnībā perfekts tāds kāds esi? Ar visam pieredzēm, sāpēm,
niķiem?
Kā mainītos Tava attieksme pret sevi, ja
izprastu, ka nav viens pareizais ceļš vai veids, kā Tev būt?
Bet ir iespējas, kas nav ierobežotas? Iespējas, kas Tev ļauj dzīvot dzīvi, kas Tev sagādā prieku?
Mums visiem ir ļoti daudz iespēju piepildīt
sevi, tāpēc ieskaties savā iespējā būt šeit uz zemes par to, ko vēlies būt!
Lai Tev būtu vieglāk, pajautā sev
Kas man sagādā prieku?
Kas man sniedz enerģiju?
Kas man labi sanāk?
Un tad padomā, ko es jau šodien no tā visa varu izdarīt?
Ieelpa. Izelpa. Es esmu.
Anna
Vai likt ēterisko eļļu bērnam vannā?




Anna
Neviena ēteriskā eļļa nepadarīt Tevi par to, kas neesi.
Katrs no mums, ja ieskatāmies sevī, varam
atrast to vīziju par sevi, ko vēlamies sasniegt. Dažkārt tā šķiet neiespējama.
Es vēlos būt labklājībā, mīlestībā, veselībā un skaistumā, ceļojumos, brīvā
laikā, ģimenē, sevī. Daudz prasīts?
Prāts, šis brīnišķīgais instruments,
atstāts savā vaļā, mums drīz pateiks, ka tas nav iespējams. Ka neviens nav gan
bagāts, gan laimīgs. Ka neviens nevar veltīt savu laiku ģimenei un sev un būt
turīgs. Ka, lai būt pārticībā ir noteikti kaut kas jāziedo – attiecības,
veselība vai laiks. Un vēl un vēl. Prāts zina, tam ir pateikts. Varbūt tā bija
mamma, kas pateica, varbūt tā bija skolotāja, kas norādīja, varbūt tā bija
pieredze, kas rādīja – nevar, neceri, nesanāks!
Un prāts dara savu darbu – apstiprina
visu to, kas reiz jau iemācīts. Apstiprina savu bāzes programmu, domas,
sajūtas, ticības sistēmas.
Bet ja atgriežamies pie sakuma, tās
vīzijas, kuru vēlamies sev. To, ko vēlamies sasniegt, to, kas vēlamies būt un
atrodam pirmo soli, kas jāsper šīs vīzijas virzienā, tad mēs iedodam savam
prātam iespēju sākt ticēt kam citam – savam spēkam, iespējām, varēšanai.
Un jā, šis iespējams būs mūža darbs, bet
vai tas nav skaisti? Visu mūžu augt, mainīties, pieredzēt, mācīties, iet uz
priekšu? Galu galā, kurš no mums patiesi būtu gatavs ēst to pašu, vilkt to
pašu, domāt to pašu, runāt to pašu, iet turpat, satikt tos pašus cilvēkus katru
sava mūža dienu?
Un nē, neviena ēteriskā eļļa mūs
nepadarīs par gatavu, jaunu cilvēku. Bet tās var atbalstīt, palīdzēt,
parisināt, parosināt. Atbalstīt ar mieru, kas nepieciešams, ar skaidru prātu,
ar sirds atvēršanu, ar drosmi iet savu ceļu. Tās var palīdzēt Tavam prātam rast
risinājumus, redzēt skaidrāk, rast spēku.
Procesā, kas saucas dzīve, atbildīgos
momentos Tu vari griezties pie lielā dabas spēka, kas sevi izpauž caur
ēteriskajām eļļā. Tās var palīdzēt sevi labāk izprast un pieņemt, kas visbiežāk
ir atbilde uz daudziem jautājumiem.
Sevis pieņemšana izgaismo patiesās
vēlmes. Patiesos talantus. Patieso dzīves ceļu, kuru ejot atklājas, ka viss, ko
patiesi vēlamies ir mums pieejams. Jā, tas visdrīzāk aizņems laiku, bet tur jau
tā sāls. Dzīve ir ceļš. Un Tava izvēle ir to iet cik ātri, viegli, smagi, lēni,
jautri vien Tu vēlies.
Kas ir pašizaugsme?

Cik bieži jānak uz aromterapiju?
Kura eļļa nostiprina pašapziņu?











Meditācija. Vai dari šo praksi?
Jaunākie ieraksti
-
Ilūzijas
1. apr. 2021 -
Trauksme
7. mar. 2021 -
Ēteriskās eļļas un to iedarbība uz sajūtu pasauli
13. feb. 2021 -
Jauns rezultāts< = >Jaunas domas
12. nov. 2020 -
Vai citiem teiktu vārdus, ko saki sev domās?
12. nov. 2020 -
Kā lai sāk meditēt?
28. okt. 2020 -
Ēteriskā eļļa telpā
19. okt. 2020