Kad labāk meditēt?
2. jūnijs, 2021 pl. 12:58,
Nav komentāru
Pirmā atbilde -jebkad, kad Tev ir iespēja, laiks.
- Esmu meditējusi vannas istabā no rīta. Kamēr vecākā meita bija jauna, tā bija vienīgā iespēja uz brīdi palikt vienai.
- Esmu meditējusi mežā. Pastaigas un meditācija ir bijušas mans atbalsts grūtākos brīžos, kad nepieciešams pamatīgi uzpildīt baterijas un sazemēties.
- Esmu meditējusi no rīta, uzreiz pēc pamošanās, kad nepieciešams noskaņoties dienai vai darbam.
- Esmu meditēju mašīnā, brīdi pirms grupas vadīšanas.
- Esmu meditējusi, ejot gulēt – šo daudz un dikti, jo savulaik man bija ļoti grūti aizmigt un miegs bija trauksmains.
Īsumā – esmu meditējusi tik dažādi un manuprāt galvenais ir vispār meditēt.
Bet ja Tev ir brīvi pieejams jebkurš laiks un meditācijai vari pievērsties, kad Tev ir ērti, apsver šos laikus:
- Uzreiz pēc pamošanās. Pirmais, ko dari ir nevis atver telefonu, bet uzliec nodomu dienai, sajūti sevi, pavēro elpu, pasaki sev pozitīvas afirmācijas. Laiks uzreiz pēc pamošanās ir ļoti labs, jo smadzenes vēl nav pārslēgušās dienas smadzeņu viļņos un to var izmantot meditācijām un citā apzinātības praksēm. Šajā laikā arī var rakstīt tā sauktās “rīta lapas” – izrakstīt visu, kas nāk ārā.
- Ejot gulēt. Pirms aizmigšanas, smadzenes jau slēdzas uz alfa smadzeņu viļņiem un šajā mirklī ir vieglāk meditēt. Bet ja mēģini panākt kādu rezultātu ar meditāciju, piemēram, nostiprināt afirmācijas, praktizēt pateicības praksi, vizualizēt, tad mēģini neaizmigt pašas meditācijas laikā. Ja parasti aizmiedz, tad apsver, vai Tev nav jāmeklē cits meditācijas laiks! Bet ja aizmigšana ir Tavs mērķis, tad kāpēc ne – arī izgulēšanās ir svarīga!
- Pēc fiziskas slodzes, vingrošanas. Aktīvajiem prātiem bieži ir grūti pieslēgties meditācijai, prāts šaudās, ģeniālas idejas nāk, gribas skriet darīt u.t.t Tad var palīdzēt no sākuma pavingrot, iegūt patīkamu fizisku nogurumu un tad ķerties klāt meditācijai. Te gan vairāk noderēs salīdzinoši mierīgas fiziskās prakses, piemēram, pastaiga, džogings, nūjošana, joga, pilates u.c.
Bet atceries, labāk ir izdarīt katru dienu brīdī, kad vari, nevis neizdarīt tāpēc, ka nevar izdarīt perfekti. Meditācija parāda savus ieguvumus praktizējot regulāri, katru dienu, pat ja īsu brīdi, piemēram, 5 minūtes, bet ilgstošā laika periodā!
Un neaizmirsti, ka nav viens perfektais veids, kā un kad darīt, kas derēs visiem. Tāpēc atrodi savu!
Anna Melbārde
Rapid Transformational Therapy
Apzinātības prakses
https://anchor.fm/anna-melbrde/episodes/Meditcija---Anna-Melbrde-e11o53v