Kas ir REGRESIJA, kas tiek izmantota RTT sesijas laikā?
Galvenais iemesls, kāpēc šī metode ir tik nepieciešama un arī ļoti palīdzoša ir c ē l o ņ u m e k l ē š a n a.
RTT sesijas sākumā notiek saruna, kas palīdz definēt svarīgāko, aktuālāko brīža jautājumu. Šo jautājumu, ieejot dziļāk sevī, savienojoties ar zemapziņu meditatīvā stāvoklī risinām.
Regresijas laikā:
- zemapziņai tiek uzdots konkrēts jautājums - kad, kur, kāpēc, Tu iemācījies konkrētu domāšanas veidu;
- tiek pieņemta aina, sajūtas, atmiņas, emocijas, kas uzpeld apziņā;
- tiek izpētīta šī aina dziļāk sarunā, meklējot izpratnes, emocijas – ko Tev notikušais ir nozīmējis;
- pēc nepieciešamības tiek pielietota iekšējā bērna dziedināšana, saruna ar pāridarītāju vai citas metodes, kas palīdz atdalīties no notikušā;
- tiek izdarīti secinājumi, kā notikumi ir veidojuši Tevi par cilvēku, kas esi tagad, kas palīdz izprast, kas no tā ir lieks un potenciāli traucējošs tagadnē;
- ar speciāli izstrādātu teikumu kopumu, tiek palaista izpratne, kas tajā laikā veidojusies, atgriežot spēku un formējot izpratni, ka konkrētais domāšanas veids vairs nav noderīgs;
- tiek apstiprināts jauns, palīdzošs domāšanas veids.
REGRESIJAS piemērs no prakses
Kliente, kas vēlas risināt, kāpēc jūtas,
- ka nav savas dzīves saimniece,
- ka viņai nav spēka,
- ka nav izvēles.
“Notiek šausmīgas lietas, man nav varas pār viņām. Nav jēgas neko darīt. Kaut kas slikts notiks, nevarēšu ietekmēt.”
Otrajā regresijas ainā, meklējot iemeslus, kāpēc ir sajūta, ka nav savas dzīves saimniece, atgriežas 10 mēnešu vecumā, kur mazais zīdainis jūtas viens un pamests, bezspēcīgs, ir bail, jo mammas nav blakus. Mamma atnāk dusmīga, jo ir iztraucēta.
“Jābūt klusai, neredzamai, lai nesagādātu mammai rūpes”.
Trešajā regresijas ainā, meklējot iemeslus sajūtai, ka nav izvēles, atgriežas mammas vēderā. Tētis dusmīgs.
“Pasaule ir briesmīga, es te negribu būt. Es esmu nelaimju cēlonis. Pienākums pret mammu, būt labai, klusai, pareizai, netraucēt, neizsaukt tēta dusmas.”
Pēc šo ainu apskatīšanas tiek izdarīti secinājumi, kas pavadījuši līdz šim dzīvē:
- Negribu būt šeit, negribu neko veidot, jo kāda jēga, “tā nav mana pasaule”;
- Nespēju sevi aizstāvēt;
- Neesmu pelnījusi savu vietu, jo neizpildu pienākumus u.t.t
Un vēl vairāk distancējoties no notikušā ir nākusi izpratne, ka “neviens nevar nolaupīt manu dzīvi”.
Šajā regresijas sesijā kā daudzās citās, nogājām garu ceļu no emocionalitātes, ievainota iekšējā bērna, dvēseles nevēlēšanās te būt un iztrūkstošas “saķeres” ar savu fizisko ķermeni, līdz pamodinātai autorības sajūtai par savu dzīvi, spēkam. Taisnāka mugura izejot no kabineta un pārliecinātāka runa un rīcība dzīvē. Iekšējs miers un spēks, virziens.
Zemapziņa ir kā brīnišķīga visu notikumu, sajūtu, domu, ideju krātuve, kurai apziņā nepiekļūstam.
Bieži notikumi, kas tiek no apziņas slēpti ir traumējoši, sāpīgi, tomēr ir situācijas, kad nepieciešamība tos pārskatīt un dziedināt ir lielāka par bīstamību tiem pieskarties. Tās var būt situācijas, kad ir reāli jūtami bloki, ka nevaram nonākt tur, kur vēlamies, ir sajūta, ka paši sev darām pāri, ieraugām, ka dzīvē atļaujam pārkāpt savām robežām. Iespējams jau ir problēmas fiziskajā ķermenī, iespējams trauksme, depresija, līdzatkarība u.c.
RTT sesijas laikā tas notiek kontrolēti, drošā veidā un drošā vidē. Speciālista klātbūtnē ir iespēja pieskarties sāpīgajām pieredzēm ar mērķi izprast tajā brīdī justo, saprasto. Ar mērķi dziedināt sevi, savu iekšējo bērnu. Pārvirzīt savu uzmanību uz šo brīdi un piedot sev, pāridarītājiem, virzīties savā dzīvē uz priekšu, pārņemt vadības grožus savās rokās.
Ainas, kas nāk pretim mēdz būt dažādas, dažkārt ir vieglāk atcerēties, dažkārt grūtāk. Dažkārt atmiņās nāk zināmi, dažkārt, noslēpti gadījumi.
Bet galvenais darbs tiek izdarīts secinājumu sadaļā, kad atkāpjamies no notikuma, ar pieaugušā cilvēka acīm, ievērojot laika distanci, spējam atteikties no tā brīža emocijām, sajūtām un piešķirt jaunu nozīmi notikušajam.
Mans mērķis ir katru, ar ko satiekos RTT sesijā, pamodināt apziņai, ka es varu kontrolēt savu dzīvi, vadīt savu dzīvi, iepazīt savas emocijas, sapņot, virzīties uz saviem mērķiem.
Ja varu būt par atbalstu Tev Tavā ceļā, raksti, jautā: annasdabasterapija@gmail.com.
Anna Melbārde