Paņemt savu spēku sev
RTT hipnozē viss notiek pēc priekšrakstiem – ir jautājums, ir cēloņu meklēšana, ir savu secinājumu izdarīšana un ir lieko domu palaišana, jaunu nostiprināšana.
Šoreiz ne par pašu procesu, bet par patīkamām blaknēm. Un tās blaknes manuprāt katram ātrāk vai vēlāk pienāk.
Blaknes, kas cēlušās labi vadītā RTT procesā, meditācijā, pašizziņā. Ir uzdots jautājums un ir saņemt atbilde.
Pozitīvā terapijas procesā (un te plaši, ne tikai par konkrēto RTT darbu) Tev ir iespēja sastapsties ar savām domām, atmiņām, izpratnēm, pārskatīt tās un pieņemt jaunus lēmumus par to, kā būt.
Man personīgi šis process šķiet svarīgs un skaists, angliski ir labs vārds – “empowering” . Brīvi tulkošu kā process, kurā savu spēku paņem sev.
Man patīk atgādināt saviem klientiem, ka RTT sesijas rezultāts ir viņu sasniegums.
Iedomāsimies situāciju.
Ir zems pašvērtējums. Bet klients/pacients ir pieņēmis lēmumu labot situāciju, izprast, savu pašvērtējumu celt. Kā rezultātā notiek darbība – terapeita, metodes meklējumi, pieraksts, saruna, iepazīšanās un ilgāks vai īslaicīgāks darbs.
Terapijā jāsastopas ar to, kas jau ir izdzīvots un atstājis nospiedumu. Tieši tā, jebkas, kas tiek pārskatīts ir jau izdzīvots – fiziskajā realitātē vairs nav bīstams, bet atstājis savu nospiedumu turpina ietekmēt.
Tiek pielietota drosme, tiek audzēt emocionālā inteliģence, tiek pārskatīts, izvērtēts, palaists, pārveidotas izpratnes. Un lai arī terapeits ir svarīgs atslēgas posms kā pavadonis, kā kāds, kas paspīdina lukturīti uz ejamā ceļa, bet ceļu ta ej Tu pats.
Lūk arī blaknes – ar laiku Tu iemācies, ka Tevī ir visas atbildes.
Ar laiku Tu iemācies, ka spēj regulēt savas emocijas.
Ar laiku Tu iemācies, ka ne viss, ko citi saka ir jāņem “pie sirds”.
Terapijas procesā ir pacelts pašvērtējums, bet ir arī apgūtas svarīgas prasmes un izpratnes, kas var būt noderīgas tālākajā ceļā.
Iespējams tās ir superspējas:
- Paņemt pauzi pirms pateikt “jā” vai “nē”.
- Pateikt, kad rīcība vai vārdi ir nepatīkami.
- Izvērtēt, kur un vai tiek prasīts padoms. Un vai katrs padoms, kas tiek sniegts ir jāpieņem.
- Spēja noformulēt savas domas un emocijas.
- Spēja atpazīt “trigerus” un ar tiem mīļi aprunāties.
- Spēja rīkoties saskaņā ar savu intuīciju, sirdsbalsi. Spēja atmest kastīti – dzimtas, zemes, jebkuru citu, kas ierobežo Tevi.
Pēcvārds.
Lasot brīnišķīgo Brenē Brown “Atlas of the Heart”, aizķērās doma – profesionāli diskusiju veidotāji vislabākos sasniegumus sasniedz, ja pieņem nevis “viens vai otrs” attieksmi, bet “viens un otrs” attieksmi.
Nevis gudrs vai smuks, bet gudrs un smuks.
Ja Tu sev atļautu pasapņot, ko Tu sev atļautu? Kādas izpausmes, dzīvesveids, attieksme pret sevi rastos “viens un otrs” domāšanas veidā?
Anna Melbārde
Ja vēlies, lai kļūstu par Tavu pavadoni zemapziņas izpētē, raksti jautā, vai rezervē savu sesijas laiku te: https://calendly.com/annasdabasterapija
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.